Mida ma küll mõtlesin? ( esimene sõidutund)

image

Esmaspäev. Õues sajab paksu laia lund. Seisan akna ees ja ei suuda oma silmi uskuda- selline sadu. Kõikide nende aastate jooksul panen ma aja just sellise ilmaga päevale? Mida ma küll mõtlesin? Panna esimene sõidutund kirja keset paksu lumega kaetud talveilma? Miks ma ei võinud seda suvel teha, kui teed mõnusad lumevabad, tee märgistused kõik näha ja taevast ei saja loppa alla?

Mis siis ikka, sõidutund sai kirja kella 14-ks. Enne seda käisime Brendaga augustibeebide deidil Sipsiku mängumaal. See on odavaima rendiga mängumaa Tartus, seepärast me seal kohtumegi. 3 tundi kõigest 35 eurot. Seekord oli meid lausa 16 emmet oma lastega tavapärase 10-13 asemel. Väga äge!

Igatahes hoiatasin tammelinlastest emmesid, et õpetaja lubas mind sinna kanti alguses sõitma viia, sest seal rahulik liiklus. Õnneks ühtegi last ega tänaposti alla ei ajanud.

Kell 14. Palusin õpetajal end kõigepealt kuskile platsile viia, kus saaksin meelde tuletada ja auto tunnetuse saada. Ütles, et platsid on kõik praktiliselt kinni pandud, tõkked ees ja ütles, et teab üht head platsi siiski. Viib mu siis autoparklasse!!??!! Parkla on autosid pungil täis, nägin juba vaimusilmas kuidas ma autodel ninad ja tagumikud ära mõlgin ja see mu esimeseks ja viimaseks sõidutunniks jääb.

Tegelikult läks aga üllatavalt hästi. Kõik tuli kohe meelde. Ühtegi autot ära ei mõlkinud ja peale paari parkla tiiru, sõitsin juba tänavale. Autot kordagi välja ei suretanud. Aeg lendas ruttu ja tõdesin kui mõnus on ikka ise roolis olla.

Järgmiseks päevaks leppisin juba teise tunni kokku. Seekord alustasin kohe ise sõitu Statoili parkast. Käisime erinevatel ringidel sõitmas, proovisin ära ka viienda käiguga sõidu, näitas ära mulle ühe koha, kus õpilasi läbi kukutatakse. Politseimaja juures on bussisõidu rada, seal ei tohi sõita, kui ainult korra alguses ja lõpus parempöörde korral. Raskusi valmistab mul, et ma pean suutma korraga nii palju asju jälgida mõnes kohas. Aga usun, et ajaga tuleb see automaatselt. Kõik tohmanid on ju load saanud! 🙂 Veel on uus mu jaoks, et punase foori taga seistes, võtan käigu üleüldse välja. Ei mäleta, et vanasti oleks nii õpetatud. Omal ajal seisin seal esimese käiguga. Õppida on palju. Parkimine neist kõige keerulisem. Varsti jõuame ka selleni. Täna puhkan ja homseks juba uus tund kokku lepitud. Plaan on kolm korda nàdalas käima hakata, et rahakott üle elaks. Õpetaja arvas,  et kolm on väga hästi.

image

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s