Isadepäev ( Gymnfest, Sulo, kalamari)

 

img_3044

Isa – see on keegi, kes…

…vastutab, ilma seda tüütuks kohustuseks pidamata

…on vajadusel karm ja konkreetne, kui ema seda ei jõua

…teeb pühapäeva hommikul süüa tervele perele

…muutub närviliseks, kui lapsed õigel ajal magama ei lähe

… läheb vajadusel kell 3 öösel apteeki, kui naine või lapsed on haiged

…oskab hoida ja armastada, ei pea paljuks naist igal õhtul kaissu võtta,

…tunneb huvi laste tegemiste vastu nii koolis kui kodus

…annab lapsele lohutuseks oma telefoniga mängida

… on närviline pikkade tööpäevade tõttu

… kelle peale saab kindel olla

…tunneb uhkust, et on isa

…selline on meie Raks.

 

See ütlus, et isa pole see , kes teeb, vaid see kes kasvatab, vastab täiesti tõele. Ma olen iga kell enne üksikema nelja lapsega, kui mehega, kes on kui lontrus ja tekitab rohkem peavalu, kui on abiks. Paljud ütlevad selle peale , et lastele on ju isa ka vaja. Jah , on küll, aga kui isa on selline , kelle peale ei saa loota ja head eeskuju ei anna, siis on isakujul pigem vastupidine toime. Äkki lapsed õpivadki isa pealt terve lapsepõlve , et selline käitumine on õige, võtavad sellise käitumismustri enda ellu kaasa ja nende pereelud saavad täpselt samasugused olema. Vahest on parem , kui lihtsalt kohtutakse oma isaga , mitte ei elata koos. Kõigi elu on ehk niimoodi rahulikum ja toimivam.

Mina pean Raksi heaks isaks.Tema peale saab igapäeva elus loota ja kindel olla. Vahest on liiga pehmo, vahest liiga karm, aga üldiselt hea isa-ja abielumaterjal . Kuid ettepanekut pole mulle endiselt tehtud, pean ikka ise selle ettepaneku talle tegema vist siiski. 🙂

Isadepäeval oli Hanna-Liisal Gymnfesti eelvoor. Käisime tema etteastet vaatamas Kalevi spordihoones.Nii hea on näha oma tütart esinemas ja just selles, milles ta ennast hästi tunneb – spagaadid ja lindid.  Ta on alati võimlemisest vaimustuses olnud. Nüüd 9-aastaselt saab ta seda lõpuks teha. Loodan vaid , et see tuhin jätkub lõpuni välja ja puberteedi tõttu pooleli ei taha jätta. Siin ongi vanemate kohus sellise etapil sundida last jätkama oma trenninga/huviringiga, kuniks mõistus tagasi koju tuleb.

Raks sai tubli isa olemise eest endale inspireeriva raamatu  “Raha- ja külgetõmbe seadus”, Brents viis talle võtmehoidja tekstiga “Issi aastast 2015″, mille ta võtmete külge pani. Ise ostis ta endale punast kalamarja selle tähtsa päeva puhul . Ja mina tegin kohupiima-vahukoore tordi.

Sel laupäeval sain jälle sünnipäeval käia. Seekord armsal Sirlel. Oli selline mõnus naistekas, kus sai räägitud maast ja ilmast, lugusid elust enesest ja naerda südamest. Kell oli juba peale südaööd , kui otsustasime siiski linna tulla ja kuskile klubisse vaadata. ( Jah, Sirle kolis maale elama, Tartust ikka mitu-mitu kilomeetrit väljas, kevadel saab talgutele minna ). Sirle suurim soov oli minna Sulot ja 90-ndaid kuulama Sõbra pesasse. Hoiatasime teda, et tegu on väga hirmsa kohaga Tartus ja sealt võib sinise silmaga koju tulla. See teda ei heidutanud, kuid mina olin üsna arg. Rahvast oli uskumatult vähe ja Sulo oli väga purjus. Lihtsalt uskumatu kuidas temaga nii on läinud. Võibolla oli nii murtud, et publikut pole ja ainukesed , kes tantsuplatsil lava ees näppu viskavad on korpulentne 50-ndates blondiin , keda samal ajal haarab ja limpsib keset tantsu põrandat naistest kindlasti noorem olnud mitte kõige viisakam mees. Vahel hüppasid tantsupõrandale ka kaks tibi, kes olid nädala tippsündmuseks üles löönud ja parimad kleidid välja ajanud.  Ülejäänud käputäis oli saabunud pubisse otse põllu pealt.

Täielik pettumus. Sulo üritas veel nalja teha ja suhelda rahvaga seal, aga rahvas käima ei läinud. Baarileti taga olevale kenale blondile tüdrukule hõikas mikrofoni, et ” Pea meeles, alati kui siia satun, siis sina oled minu vikerkaar!”  Sai seal veel paljude asjadega hakkama, aga ei sa taha siin mainida, äkki jõuab veel teise abielulahutuseni. Mina ei suudaks muusiku naine olla, ma ei suudaks. Liiga palju lipitsejaid igal kontserdil ja tavaeluski  ja kerge libastuda ning ahvatlustele järele anda ju . Eriti veel kui alkohol ka mängus.

Kui Sulo oli pillid kokku pakkinud , astusid pubisse kaks ümarate vormidega tursket suure kondiga minikleitides naist. See oli hirmus. Istusin täpselt sellises kohas, kust pidi minist mööduma , kui tahtsid sisse või välja minna. Olin seljaga selle teeraja poole ja kui nägin silma nurgast, et see suur naine minust mööduda tahab, siis ei julgenud hingata ka sel ajal. Veel vähem tema poole vaadata. Ta oli täpselt sellise näoga, et löön maha kõik, kes ette jäävad, põhjuseta, ilmselgelt oli ta liiga ülejoonud ja Sulol vedas, et ta oli lahkunud. Muidu oleks need kaks naist temast hakkliha teinud. Seekord me siiski pääsesime ilma sinikateta. Aga Sulost on kahju, et ta nii alla on käinud. Kunagi oli ta selline mõnus lembelaulik, kes igasse pulma oodatud.

Pildikesi nädalavahetusest

img_3073img_3066img_3079hannaimg_3098img_3040

imageimage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s