Käisin ideid ammutamas ( tordi pritskoolitus)

img_2428Õues on juba pime. Astun linna ääres olevast majakesest välja.  Vaid lumi sätendab. Nagu ka minu süda. Selline rahulolu. Läbisin just Maire Meldre tordi pritskoolituse, mida ma olen ammu ootanud. Tahaks kohe poodi joosta ja katsetama hakata, aga koolitus võttis üsna läbi. Pole nii, et mis ta siis ära ei ole, pritsi lihtsalt. 🙂

Ma olen alati kirge tundunud tortide vastu. Ei mitte nende söömise, vaid tegemise vastu . Eelkõige just kaunistamine on see, mis mind paelub. Olen tunde süvenenult vaatanud tordimeistrite töid- imeliselt dekoreeritud torte, mõeldes endamisi, et kuidas nad küll oskavad, kuidas on see või teine tordi peale tehtud. Kuid ise olen ma torte siiamaani üsna vähe teinud- eks tooraine on juba kallim ja pritsitavad kreemid pole tahtnud hästi õnnestuda. Vanasti tegin rohkem torte, nüüd olen pigem saiakesi, kooke, kringleid küpsetanud.

Ammuilma olen tahtnud koolitustel käia, aga küll leidsin vabandusi, jäin napilt hilja peale enda registreerimisega. Ju polnud ikka piisavalt tahtmist eelnevalt. Seekord võtsin kätte ja hakkasin pingsalt jälgima kuna Kondiitri Kiirabi Erakool Tartusse tuleb koolitama. Seda veab Maire Meldre ja käibki mööda Eestit ringi ja õpetab ja jagab oma aastatega kogunenud teadmisi huvilistega. Ja huvilisi on palju, kohad täituvad hetkega, kui koolitus üles hõigatakse. Septembris kirjutasin talle, et kas on ka plaanis Tartusse tulla. Pidi olema. Pannakse oktoobri koolitused ülesse ja vaatan, et mitte ükski pole Tartus. Nägu vajus ära. Uurin maad. Seejärel lubas Tartusse tulla 5. november ja kuna nii palju tahtjaid oli, siis ka 6.november. Jeeii!

Maire on kohe kui loodud õpetajaks. Samal ajal on ta kui sõbranna- nii südamlik ja soe. Jutustas muudkui oma lugusid ja juhtumisi, samal ajal meid juhendades. Aeg läks kui lennates. Isegi tunnike üle plaanitud aja. Õnneks meid poole tordi tegemise pealt välja ei visatud ja saime lahkuda koos tordiga. Vahukoore kreem aga eriti hästi ei maitsenud, kuid tema sõnul oligi see ekstra pritstehnika õppimiseks parima tekstuuriga. Maitsel polnud sel korral tähtsust. Oli ikka uhke tunne küll sellise kaunitariga lahkuda koju jõuda. Mõned pildid ka siia lõppu ja ootan juba uut šokolaadi koolitust.

 

img_2404img_2407img_2409img_2411img_2414img_2415img_2417img_2423img_2428

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s