Laps kui äravahetatud

Saime tagasi kui äravahetatud lapse või  vahepeal juba mõtlesin, et maal vana maja ja seal võib liikuda surnud sõdurite ja pereliikmete vaime, ehk läks keegi Brenda sisse. Teate küll neid lugusid. Igatahes terve pühapäev oli ta hästi hellake, nutune , vaevatud, solvunud, pettunud- täiesti teise olekuga kui tavaline Brenda. Ei tea kas asi selles, et Brenda veel liiga väikene või pole me teda piisavalt harjutanud meist eemal olema, aga kaheks ööks maale jäämine ei õnnestunud.

Reede õhtul enne kaheksat läksid lapsed ära maale. Hanna olevat juba kell 21.00 diivanile kustunud ja Brenda kella 22 ajal tuttu jäänud. Reede õhtu läks ühesõnaga hästi 🙂

Laupäeval oli aga juba nutuhooge. Minu süda ikka väga valutas ja koguaeg mõtlesin kuidas lastel on. No seda ma teadsin , et Hannal on kõik hästi. Hanna on siiski suur juba ja varemgi üksi maal olnud, aga just kuidas Brenda vastu peab esimest korda ilma emmeta nii pikalt.

Õhtul kella 20 ajal Raksi ema helistas, et Brenda ainult nutab. Miski ei rahusta ja tähelepanu eemale ei tõmba. Lubas tagasi helistada. Helistas natukese aja pärast ja kõik oli korras. Aga laupäeva õhtul enam magama ei jäänud , Brenda muudkui nuttis emmet taga. Ja lõpuks peale 00.00 toodi lapsed koju, et mis lapsest ikka piinata. Teel koju autos oli Brents muidugi magama jäänud. Ja  enne hommikut ei ärkanud.

Nii, et otsustatud- omaette me kuskile aega veetma minna ei saa, kui siis vaid ühe õhtukese. Ja seda ka mitte niipea. Raks ka nägi nüüd, kui traumeeritud laps sellest oli. Ja muidu käis peale koguaeg, et lähme kahekesi reisile jms, siis ilmselgelt lükkub see kõik kaugesse tulevikku.  Ehk kahesena on juba sellised suuremad ja saavad asjadest natuke rohkem aru..või kolmeselt…. või 🙂

 

Reedene pidu läks natuke vett vedama, sest sai natuke palju veini joodud. Ei tunnetanud õiget piiri ära ja kui tundsin, et liiga pähe on hakanud, siis tulin koju tulema. Salaja tulin tulema nagu mul kombeks 🙂 Liis oli pahane mu peale jällegi, et nii minema hiilisin. Ei tea kust mul selline komme on tulnud. Igatahes olin juba öösel enne kahte kodus. Jõudsin käia Maasikas ja Õlletares. Mul sõbranna ütles milles asi võis olla, et veini sai üle joodud. Kuna otsustasime võtta pundi peale selle kolmeliitrise kandilise veinipaki, siis nagu ei tunneta ära , vaid muudkui lased kraanist juurde 🙂 Tasuks ikka pudeliveine võtta.

Laupäeval oli Maarjalaat linnas. Juba mõtlesin, et pean üksi minema-lapsed maal ja raks tööl, aga otsustas siiski ühineda minuga. Enne laata sõime kõhu täis , siis laadal ei isutanud ei ükski sink ega pirukas. Kolasime poodides, leidsime Hannale sünnipäevaks ratta , aga koju veel ei too teda.  Sünnipäeva hommikul saab alles . Siis lähme kuskile kohvikusse või restorani ( koht on Hanna valida). Ühesõnaga suurt sünnipäevapidu ei tule. Ratas niigi suurem kink ja kui veel pidu ka otsa , siis läheb lugu liiga kalliks.

Veel käisime Sotkas. Seal on niiii ilus kummut , mis meile mõlemale meeldib. Sobiks siia tuppa teleka alla suurepäraselt ja kõrvale veel üks valge romantilises stiilis veiniriiul paigutada – oleks super kooslus. Aga mõtleme veel kas mahub sellesse kuusse või kaua see pakkumine ongi. Tavahind pidavat olema 489 .- ja me saaksime selle 285.-. Nii , et pool hinda peaaegu. 🙂 Kummutite valik on suu ja lai muidu, aga neid mis meile meeldivad ja hammas peale hakkab on üsna vähe. Need hästi kaunid jäävad 800-1000 euro kanti 🙂 Seega ilmselgelt ülehinnatud.

Õhtul käisime veel Raksi sõpradega grillimas ja veetsime mõnusalt aega. Õhtuks tõmbasime ühe filmi . Nimi oli Blood Father või oli see vastupidi. Täitsa selline keskpärane film. Natuke uimane selline. Tõime Fastersist rämpsu ja selline mõnus lebo oli, aga jah Brents sel ajal juba nii igatses meid ja meie siin niimoodi niisama lebotasime…nii kahju lapsest.

Pühapäeval sai õelapse Lisete kümne aasta sünnipäeval käidud Sõbramängumaal. Ema , vend ja õde ja nende pered- kõik oleme nii võõraks jäänud kuidagi. Ma ise vähemalt tunnen nii. Kõigil meil oma argielu ja sellele kulubki kogu aur ning suhtlemiseks aega ei jäägi. Siis ongi hea, et peetakse sünnipäevi- saab pere kasvõi kolmeks tunnikski kokku tuua. Järgmine sünnipäev peetakse u kuu aja pärast 16-ndal oktoobril, kui kõik kokku saavad jälle. Alles. 🙂

Homme lastevanemate koosolek lõpuks, saab infot . Praegu ei tea ma Hanna-Liisa koolist eriti midagi, mis seal toimub ja kuidas süsteem toimib jne jne.

Ahjaa, Hanna hakkab homsest võimelises käima Tartu Ülikooli Spordihoones. Trenn on kolm korda nädalas poolteist tundi. Näis kaua seekord vastu peab . Raks ennustas kuu aega, siis hakkab undamine pihta, et ei jõua ja ei meeldi..Ma ise arvan, et kauem peab vastu. Õnneks tal üks klassiõde läheb ka, siis ei pea üksi käima ja on rohkem motivatsiooni-

Ja neljapäeval augustibeebide kokkutulek tartukatel üle pika aja. Seda ootan ka väga- saab näha kuidas teistel läheb.  Praegu aga pean postituse lõpetama ja süüa tegema hakkama, et pere päris kell kümme süüa ei saaks. Tänaseks roaks teen kartulivormi- hea lihtne, viskad ahju ja voilaaaa ongi valmis.  🙂

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s