Elu pisiasjad on need kõige suuremad

Hommik

7:20 ajan Hanna-Liisa ülesse. Käib vannitoas ära, paneb riidesse.

7:30 Tahab , et ma punupatsid teen, sellised pealt punutud. Ta leppis sõbrannaga kokku, et mõlemad teevad tänaseks.  Hakkan tegema, jätan oma kohvi ja liiklustesti pooleli.

7:35 “Tee kiiresti, ma pean 7:50 juba klassiõega kokku saama maja taga. No tee kiiremini!”

Vastan, et miks tahad nii aeganõudvaid patse , siis hommikul vara , kui niii-nii kiire on?!  Turtsatab vastu mulle ainult.

7:36″Aiii, aii, valus on!” ( Endal pusad juustes).

7:37 ” Emmmmeee, kaua veeel, kiiremini!”

7:39 Ärkab Brenda. Nutab või annab märku , et üleval on. Teen patse edasi , las Brenda ootab natuke.

” Kaua läheb, mul on kiire ju!*

Vahepeal puruneb veel juuksekumm, jätan teda patsi hoidma . Ise lähen otsin uue kummi.

7:40 Patsid on valmis.

 

 

Selle kümne minuti jooksul suutis ta kümme korda küsida kaua veel. Hääletoon oli selline vinguv/ turtsuv . Siis mõtled sellistel hetkedel, et millega küll selle ära olen teeninud. Jookse ja tee ja jäta omad asjad ja ikka oled nagu paha.

Eile oli üldse “selline mitte tore päev”-Brenda nuttis , vigises ja kiljus terve päeva. Tean küll, et tal tulevad purihambad praegu , et ehk selle tõttu oli virilam. Peab ju mõne põhjuse vabanduseks leidma 🙂 Aga kust ta selle kiljumise on võtnud ?!  See on ikka jube, selline lõikav kile hääl, et kõrval hakkab valus, kui väga lähedal kiljub. Okei, alguses on jah lahe ja tore, et oh mis vahva hääleke meie lapse suust tuleb, kindlasti tuleb ooperilaulja ja ninnunännu , aga kui ikka hommikust õhtuni ( jah, ma ei valeta) tuleb neid kiljumisi vahelduva eduga, siis tahad õhtuks sellist rahu ja vaikust ja mida kiiremini seda parem. Kuid just eile otsustas Raks hiljem koju tulla ja Hanna-Liisa oli ka praktiliselt päev otsa ära ( Noortekas), siis oled õhtuks nii ärritatud juba, et piisab vaid ühest valest sõnast , kui juba plahvatad. Ausalt, mitu korda olid silmad vesistamise äärel, aga hoidsin end siiski tagasi. Muidu keegi ei saa aru miks emme jälle vesistab 🙂  Tuli kohe raseduse aeg meelde, kui veel rohkem sai pisaraid poetatud. Kuid tean, et see oli vaid üks päev. Kaht hullu päeva järjest tavaliselt pole.

Aga käisime eile üle pika aja liivakastis. Uskumatu, Brenda mängis pool tundi vaikselt omaette liiva ja mänguasjadega. Nii pikalt . Super! Kuid muidu temaga eriti jalutada ei saa, sest ta ei taha käest kinni hoida ja alati tahab minna minust vastupidisesse suunda. Lõpuks ma enam ei viitsi jännata ja panen ta tagasi kärusse lõksu.

imageimageimage

Käisime lehti korjamas- need teda eriti ei huvitanud, aga tammetõrud ja puutoikad tekitavad küll siirast rõõmu. Eriti suurt puutoigast näitan, siis Brenda teeb kohe: ” Oooo!”

Huvitav on mõelda, et kui oled väikese lapsega koduseks jäänud , saad nagu elus aja maha võtta ja märgata ümbrust enda ümber. Sügise saabumist, lehtede erinevaid varjundeid, tammetõrukesi heina sees peidus..

Enne nagu ei pööranud sellistele lihtsatele imelistele asjadele üldse tähelepanu – läksid tööle, tulid töölt,koguaeg kiire-kiire,  vahepeal märkasid möödaminnes, et ” ah sügis on käes või?” Ei pannud tähele neid armsaid tammetõrusid maas, neid kaunites sügistoonides vahtralehti, et naaber on endale kassi võtnud, et sa elad ja elu on ilus, kui elad hetkes ja tunned rõõmu väikestest asjadest...

…et sul on kellele õhtul kaissu pugeda

…et sul on soe vesi ja küte

..et sul on laps(ed), mis sest et vahepeal tahaks maha lüüa

…et sa oled füüsiliselt terve

…et sul on vähemalt üks tõeline sõber

…et sa näed päikese loojumist

..et saad imehead kooki süüa

…lihtsaid asju on palju, mida märgata. Eriti kui oled kurb, siis tea, et see möödub. Kirjuta nimekiri asju, mille eest tänulik olla ja pane külmkapile, et koguaeg meelde tuleks 🙂

On veel üks hea harjutus, mis aitab positiivsel lainel olla, et kui päev on väga jube ja kõik tundub halb, sis igal õhtul loetle endale või kui on , siis oma kallimale 3 head asja , mis sel päeval juhtus. Ükskõik, mis need on siis. Ükskõik kui paha sulle su päev tundub, siis ürita leida kolm positiivset asja päevas. ( Nt. nägin vana tuttavat, õhtul ootas kodus soe söök, sain uue pluusi,  täna oli päike väljas jms). Ja nii igal õhtul. Varsti hakkad nägema oma elu heledamates toonides.

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s