Uus kool, uus klass, uued sõbrad…

image
Koolikott pakitud 🙂

Hanna-Liisa alustas täna kooliteed juba kolmandas klassis. Mis teeb aga selle 1.septembri eriliseks on see, et ta vahetas kooli . See oli muideks tema otsus. Ausõna mina peale ei sundinud. Kuna uue kooli ja õpetaja ning klassikaaslastega ei või iial teada kuidas läheb- kas sõbruneb,kuidas õpetajaga klapp, koolikiusamine.

Eelmises koolis oli kõik okei- õpetaja oli hästi vahva- minust noorem 🙂 Naljakas mõelda. Sõpru oli ka . Teadis kõike. Lihtsalt kaugel asus. Kooli minema ja tulema pidi bussiga. Buss nr 12 , mis otse kodu juurde toob, käis aga iga tunni tagant. Seega kui maha jäid , siis pidid tund aega bussijaamas aega parajaks tegema kuniks järgmine tuleb. Jube tüütu!

Veel oli ajendiks, et sõpru polnud enda kodu lähedal. Eelmine kool asus annelinnas ja teised läksid rõõmsalt peale kooli klassikaaslastega üheskoos kodu poole, siis Hanna-Liisa pidi teises suunas bussijaama poole hoopis kõndima. Ja peale kooli said teised omavahel kodu juures väljas käia , siis Hanna-Liisale jäid nad kaugele. Kuigi vahest ikka käis Hanna-Liisa ka peale kooli kellegi poole, aga siiski harva.

Teise kooli maha jäi kahjuks hea sõbranna Käts, aga õnneks nad suhtlevad siiani kooli väliselt ka, et loodetavasti jääbki nii. Kuigi ma kahtlen, sest ühiseid asju pole.

Täna rõõmsalt ärkas juba kella 7 ajal ülesse. Hakkas sättima-patsid, kleit, tennised, päevik..

image

Läksime lilli otsima. Tahtsime astreid- ilusad, kauapüsivad, esimeseks koolipäevaks sobilikud lilled. Roosid ei lähe kohe kuidagi 1.septembril minu arust. Pole üldse koolililled. 🙂 Jalutasime Selveri poole, seal lillepood. Selveri kõrval on aga surnuaed. Äkki torgatas pähe, et seal peaväravas vahepeal memmekesed müüvad lillekimpe. Igaks juhuks läksimegi vaatama. Ja oligi. Igas versioonis astrikimbud reas. Lasin Hannal endal valida. Väikse nunnu astrikimbu saime kõigest 1,50-ga. Selverist võtsime veel kommikarbi ja seadsime sammud kooli poole.

image

Tartu Forseliuse Kool. Aktus toimus koolimaja ees õues. Hanna ütles, et tal pole mitte mingisugust hirmu. Ootas väga seda päeva. Kuna mingisugust infot ma eelnevalt saanud polnud, siis õnneks kutsuti kõik õpetajad korra ette, siis saime teada, milline 3 B klassi õpetaja välja näeb. Peale aktust õpetajatund . Leidsime klass üsna ruttu. Õpetaja laua vastas esimeses pingis istus kena heledapäine tüdruk, kes oli kohta hoidnud, et tema tahab Hanna-Liisaga istuda. See mõjus Hannale väga hästi. Selline soe vastuvõtt kohe. Mina lahkusin ja Hanna-Liisa koju jõudes rääkis , kui sõbralikud kõik olid olnud ja sai juba mitmega tuttavaks. Ühega jalutas juba koos kojugi. Ootab kannatamatult juba homset , et kooli minna. See on emale nagu üks suur suur kergendus ja südamerahu, kui su lapsel läheb kõik hästi. Et järgnevaks üheksaks koolikuuks on vähemalt hea algus tehtud.

Eriti hea, et Forseliuse Koolis esimesed kolm aastat hindeid ei panda. Tunnistused on kirjastiilis. Tekitab vähem pingeid lastel.

Nüüd jääb üle veel vaid trennid/huviringid paika panna. Minu nägemuse järgi võiks tal üks füüsiline trenn olla ja teine vaimsem huviring. Tähe Noortekeskuses leidsime paar huvitavat huviringi, kus käiakse koos kokkamas ja meisterdamas , matkamas ja kino õhtutel. Kuu hind kõigest 12 eurot .

Üks tantsuring oli ka Tähe Noortekeskuses , aga ta vist väga vaimustuses polnud sellest. Veel pole selgust, aga usun, et koolis on ka mingid trennivariandid.

Lõpuks ometi hakkab see kauaoodatud kooliaasta pihta. Kolm kuud suvevaheaega on ilmselgelt liiga palju . Seda arvab ka Hanna-Liisa, et pigem võiks kaks kuud suvevaheaega olla ja ülejäänud ühe kuu ära jaotada kooliaasta peale.

image
Kuna sa nii suureks kasvasid juba???!!???

Üks kommentaar “Uus kool, uus klass, uued sõbrad…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s