Brenda suur sünnipäevapidu:plaanid, teostus, maksumus…

Kui imeline aeg on suvi ja lausa õnn, kui sünnid ühel suvekuul. Brendal läks õnneks ja sai sündida augustis, kui on veel soe ja mõnus. Peaks olema. Kuigi ilm on meil nihkesse viimastel aastatel läinud- talvel on sügis ja kevadel talv…

Seega lootused olid suured, et saame pidada Brenda 1.aasta sünnipäeva peo maal kuuma päikese käes ja aias. Läks aga hoopis teisiti. Oli võrdlemisi jahe, tuuline ja vihmane. Kujutasin vaimusilmas ette kuidas lipuvanikud ja pomi-pomid aias ripuvad lõõskava päikese käes, kui kauneid perepilte saame teha päikesesäras ja grillime laste suuri lemmikuid- burgereid. Reaalsuses lõdises Raks väljas grilli ääres ja grillis liha ära , et need termopotiga tuppa lauale tuua. Burgerid ei tulnud üldse meelde. Perepildid jäid tegemata liigse ajapuuduse tõttu. Õnneks kiiruga sai ühe grupipildi õues ära tehtud, et aastate pärast hea näha, kes kõik kokku olid tulnud.

Kaunistused pidime aia asemel tuppa riputama. Minu jaoks on ääretult tähtis korraliku peo korraldamise juures kaunistusted. Peo teemaks sai punase – valge täpiline, sest leidsin lihtsalt sellist värvi kleidi Brendale ja see pani teema paika.

Kleit 6.-, peapael 1,50.-, kampsun oli juba olemas.

image

Seejärel sain peo kaunistusi otsima hakata, mis polnudki nii lihtne , sest punase-valge täpilisi asju on üpris vähe saadaval. Alist ma ise tellida poleks jõudnud. Õnneks üks augustigrupi emme Kerli teadis, et plaanin selle teemalist pidu ja saatis mulle Amona.ee lingi. Sealt sain lipuvanikud, kõrred, mullitajad, muffini ümbrised, õhupallid ja pomi-pomid. Amona oli väga vastutulelikud ja olid koguaeg kontaktis minuga , et pakk ikka võimalikult ruttu teele saaks ja peoks kohale jõuaks. Suurepärane teenindus. Lisaks olid nad mulle kingituseks kaasa pannud punase-valge täpilised lipsudega tikukesed, mida ma ise nende kodulehel ei näinud miskipärast.

IMG_9734IMG_9735IMG_9733

Ise ostsin veel juurde mõningaid asju poest-salvrätid, punane pael, pasunad,  purgid, purgi sildid, muffinivormid, südamekujulised tikukesed. Kaidi käest , kes ka augustigrupi emme lasin teha lipukestele nimetähed.

13938616_10205211895697387_8047721566416641350_n.jpg

Kokku kaunistustele kulus umbes 50 eurot. Aga mis pidu on ilma kaunistusteta?! 🙂

Raks veel ütles alguses , et mis sa nende peale veel raha raiskad. Polnud eriti vaimustuses neist. Hiljem kui öö oli juba ja pidu peetud , siis hakkasin lipuvanikuid ja pomi-pomisid laest alla võtma, siis ütles, et miks ma need juba maha võtan, et las olla veel. 🙂 Talle vist ikka ka nii väga meeldisid need, aga alguses ta ei teadnud mida oodata või kui palju need juurde annavad. Kindlasti annab neid veel kuskil kasutada.

Tort läks maksma 60.- + alus 5.-, mille raha ma tagasi saan, kui aluse tagastan. Aga ma pole seda veel jõudnud teha.  Mõtlesin, et telliks seekord midagi teistsugust. Alati on meil olnud kreemi äärtega tort , madal , keskel suhkrupilt. Seekord soovisin kahekordset, kolme kilost, tepitud versiooni ja pärlid olid täppide eest. Torditegija nägemus tordist oli natuke teistsugune, aga seekord jäin endale kindlaks ja teadsin päris täpselt mida tahan ja sain. Ainult kiidusõna torditegijale Annele. Kilohind tuli natuke kallim kui tavaliselt , sest tegemist on kahekordse tordiga ja seepärast ka keerukam ja kallim.

IMG_9839

Grilllihale kulus 35 eurot ja toidupoes käies läks veel 73 eurot- limonaadid, salati materjal, lavashirullide materjal, kommid, küpsised,kohvi, singi-juustukringel, muffinite materjal, dipitaldrik. Raksi ema oli veel omakorda lisaks teinud pitsat, täidetud mune, singi korvikesed ja tuunikala korvikesed. Söögist puudust ei tulnud.

 

Veel kulus umbes 20 eurot Brenda õigel sünnipäeva päeval , kui ka kooke , komme, pirukaid, shampust sai ostetud 🙂 Käisin eelneval õhtul mitmed poed läbi, et kooki saada õigel päeval sünnipäeva lauale. Letid olid kõikjal üsna tühjad miskipärast ja mõtlesin , et oh väga hea, Saialille pagariäri avas augustis taas oma uksed. Hea kodu lähedal ka veel , et hommikul lähen sinna. Seal aga polnud eriti midagi võtta- konjakitorud ja sokolaadimuffinid, pavlovad- need on seal ülimagusad. Võtsin sefiirikorvikesed- õrnroosad, imeilusad, sees kohupiim ja kirsimoos. Maitse aga polnudki nii hea kui välimus ja hind. Vanad head Pihlaka sefiirikorvikesed on ikka kõige paremad nii maitse kui hinna poolest. Veel sain Selveist Gustavi Napoleoni koogi, millest paremat pole ma veel kuskil kohanud.

Kokku kulus umbes 250 eurot. Kui korralikku pidu ja kaunistusi, torti ja lauda tahad, siis keskmiselt korralikule peole kulub u 200 eurot. Jah, saab ka vähemaga hakkama kui tahta. Aga seekord siis niimoodi. Kui Brenda saab 5 , siis alles peame uuesti suurema sünnipäeva. Järgmisel kuul on Hanna-Liisal 9-aasta sünnipäev. Tahab ka suurelt pidada taas-mängumaal ja tordid ja sõbrad , aga ma ei teagi. Kas ta tõesti loodab, et kuni 18-aastani saab iga aasta suured peod?! 🙂 Kas peab iga sünnipäeva suurelt tähistama, mina nii ei arva. Aga eks me järgmisel kuul näeme.

Sünnipäeva külalistele saatsin ma kõigile sellise listi Brenda soovid, kus kõik said teada, mida üks aastane preili omale tahta võiks. Seal saab selle kingi nii öelda kinni panna ja teised näevad , et see kink on juba broneeritud . Nii ei satu asju topelt ja külalistel lihtsam- ei pea oma peakest vaevama. Kindlasti kasutan ma taolist listisaatmise versiooni tulevikus veel. Igatahes Brenda sai kõik sellised kingid , mida ta ( tegelikult siiski mina) soovinud oli. 🙂 Super! Nüüd vaja veel üht suurt mänguasjakasti , kuhu mönguasjad vahel silma eest peitu panna ja toal korras ilme oleks . Ainult vahest 🙂

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s