Brenda- juba aasta meie peres!

Kui muidu mu mälu on üsna selline hägune, siis aasta aega tagasi 15.augustit mäletan nagu eilset päeva. Varahommikune valutamine sundis mind hommikul haiglasse minema. Mäletan , et ootasin hommikul kella 8 , et värske vahetus TÜK-is tööle tuleks. Haiglas olles,aga valud kadusid. Arst andis valida -kas ootame seal või ootame kodus. Otseloomulikult tahtsin ma kodus oodata. Kodus oma keskkond ja tegevused-läheb aeg kiiremini. Kella üheksa-kümne ajal hakkasid kodus taas valud. Mäletan, et käisin dushi all ja pesin juukseid ja tegin näo korda, vahepeal katkestades tegevuse, sest valuhoo tulles ei kannatanud midagi teha. Tean, et paljud ei mõtle oma välimusele sellisel hetkel, aga mina nii ei saa. Isegi prügi viima minnes vaatan enne peeglisse. Sorakil olles välja ei lähe.

Igatahes valud olid juba väga -väga suured, kuid samas mõtlesin, et võimalikult hilja haiglasse jõuaks, äkki jälle vaibuvad või valehäire. Enne südaööd jõudsime haiglasse, kus meid kohe sünnitustuppa pandi. Seal olles ma jõudsin veel mõelda, et Brents ei jõua 15-ndaks kuupäevaks tulla enam ja sünnib 16.august, mis tähendab, et mu õe lapsega samal päeval ja tulevikus tulevad sünnipäevapidude probleemid 🙂 Ja nii läkski.

Meie väike lõvipreili sündis meie perre 16.august kell 00:32. See hetk on tõesti imeline, kui su laps sulle rinnale pannakse. Igasugused head emotsioonid läbivad su keha ja meeli ja kui su kõrval on veel armastatud mees sünnituse juures , siis on see täiuslik hetk-kõigile kolmele. Kõik halb, paha ja valu kaovad hetkega unustusse. Nii on.

IMG_0731

Nüüd ta on aga selline väänik juba-

IMG_9420

Ta on nii lahe tegelane juba.

  • Kui öelda laulda, siis hakkab heleda häälega laulma . Kui soovin, et ta tantsiks, siis hakkab keerutama. Sellega võib vahepeal juhtuda nii, et tasakaal läheb paigast ja kukub kuhugile haledalt. Seega on soovitatav kõrval püüdmisvalmis olla.
  • Ütleb “emme” ja “pai”. Tsau tehes teeb “Tss-tss”
  • Teeb meelega nalja, et teistel lõbus oleks.
  • Võib pikad jutud maha rääkida oma pudikeeles. Õiendab ja kätsatab oma keeles.
  • Valib mida sööb ja joob. Kõike ikka suu sisse ei võta.
  • Kui küsida kas tahad/ ei taha, siis noogutab peaga kui tahab ja kui ei taha , siis raputab eitavalt pead.

Sünnipäeva peo pidasime mehe vanemate juures maal. Tahtsin aiapidu . Peas oli kõik visioon valmis kus mis olema peaks. Aga kahjuks ei läinud minu soovide järgi. Ilma ei tea kunagi ette. Oli vihmane ja jahe. Esialgne kellaaeg kell kolm lükkus kella viie peale. See paistis isegi veel paremini kõigile sobivat. Lootsin, et kell viis on vihmahood lõppenud nagu mu tark ilmateade telefonis näitas, aga jahedus ei kadunud kuskile ja sellise tuulega oleks ilmvõimatu aias olla. Seega toimus pidu toas.

Õnneks olin praktiliselt kõik kodus valmis teinud, et vaaritama maal ei pidanud enam. Kähku tuli paika panna plaan B ehk tubane pidu. Minu kindel nägemus oli, et peab olema eraldi magusalaud. Selle kohale kavandasin väljas puitseinale pildiseina teha koos õhupallide ja Brenda nimetähtedega. Pildisein langes toas välja, see poleks üldse selline kihvt tavalise seina peal välja näinud. Toas polnud ka sellist kõrget lauda, kuhu magusad asjad asetada, et kõige pisemad väänikud, kes “ei-d” ei mõista,sealt midagi kätte ei saaks. Käisime kõik hoovis olevad aidad ja garaazid läbi ning leidsime ühe kõrgema kapi , mis sobis magusalauaks. Peale sellele sai mu ema antud punase valge täpiline riie, mis hiljem selgus tegi kõik liiga kirjumirjuks. Aga oli juba hilja midagi muud välja mõelda. Laua kohale läksid õhupallid ja Brentsi nimetähed, mille õnneks Kaidi (augustibeebide grupist) mulle tegi. Kasutan heameelega teinekordki tema teenust. Kes muidu aastate pärast enam mäletab kelle pidu see oli, kui nime kuskil seinal ei paista 🙂

13938616_10205211895697387_8047721566416641350_n.jpg13934808_10205211910617760_7534916813977479273_n.jpg13912500_10205211895857391_5025146347854306325_n.jpg

Ma jumaldan igasuguseid purke. Neid säilituspurke kasutan ma igal pool- kommi panipaigana, teeküünalte hoiuks, pärlid sees disainelemendina. Sünnipäeval olid neis vahukommid, Lily kommid ja Doomino küpsised. Lastele tegin ma tavalistest purkidest joogiklaasid, millel igaühel nimi peal . Sõbranna andis hea idee, et muffinivorm tagurpidi purgi peale panna ja kõrs läbi sealt, siis ei saa  putukad ligi joogile, aga õnneks/kahjuks olime toas, seega ei läinud seda ideed vaja , sest kui proovisin, siis olin ostnud selle jaoks liiga väikesed muffinivormid , et need ei jäänud üldse ilusad. Ja jumal tänatud, et õues ei toimunud ikka pidu, sest täpselt seal grilli ja chill platsil oleva kase küljes kuldnoka pesakastis on praegu vapsikud pesa teinud ja muudkui tiirutavad seal. Oh õudust!

Magusalaud peo lõpus :

IMG_9837

Peonaelast ka ikka juttu tegema. Tort. See oli minu arust lausa imeline. Nii kaunis, mahlane . Kõigile maitses ja küsiti juurdegi. Hind oli ka ilus muidugi 🙂 Aga minu arust tort peab olema. Seekord lasin kahekordse teha. Kõik muidugi eeldasid, et kahekordne tort on ilmatu suur ja kuidas ma sellega ikka uksest sisse mahun, aga näed, mahtusin 🙂 Kolmekilone tort pole üldsegi mitte suur. Seda teadsin isegi. Aga jätkus tervele kahekümne pealisele seltskonnale ilusti , ülegi jäi. Ainuke asi mis kripeldama jäi tordi puhul, et mitte midagi lapselikku ei saanud sellesse. Ei oskanud midagi stiilset lapselikku ka välja mõelda- teadsin vaid , et mingeid tegelaskujude pilte sinna ei taha. Tordi tellisin fb lehelt Anne tordid käest. Teadsin, et ta teeb häid torte juba eelnevalt, seega teadsin, et ei pea pettuma.

IMG_9839

Jõudsin vaid mõned mängud lastele teha, sest nii kiire oli kõikaeg. Kui tahad sünnipäeval “kohal” olla , siis ausõna otsi või peojuht, kokk, fotograaf, sest koguaeg on vaja millegagi tegeleda ja aeg kaob käest. Sellest oli kahju. Esimene mäng oli selline, et peab suured töökindad kätte panema ja nätsupaki avama ja sealt lehenätsu välja võtma, paberist eemaldama ja suhu panema. Seejärel võistkonnakaaslasele andma jne. Võidab võistkond , kes esimesena lõpetab.

Teises mängus pidi silmad seotult tikke tikutopsi panema õiget pidi. See oli nii aeganõudev , et pooled lapsed väsisid enne mängu lõppu ära. Plaanis oli veel aaretejaht ja viktoriin. Ja suurtele üks mäng, aga neid ei jõudnudki. Eks jääb järgmiseks ürituseks.

Brents oli päeva lõpuks nii väsinud, et magas kogu öö niimoodi:

IMG_9838

Ühes asendis oma maa “reisivoodis”. 🙂

Pidu sai peetud 13.augustil, aga päris sünnipäeval 16.augustil sai ka külalisi võõrustatud: Päeva jooksul tegin 3 pisikest lauda.

IMG_9962IMG_9989IMG_0006

Huh…milline pingelangus, et pidu peetud. Tahaksin veel kirjutada peo detailidest, kust dekoratsioonid sain, mida laual näha võis , palju maksma läks ..

Aga praegu lihtsalt ei jõua ja postitus on nii pikaks läinud.

Lõppu üks mu lemmikpilt Brendast tema sünnipäeval kingitustega.

IMG_9941

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s