Trendikad beebigrupid !

Minu tänane hommik algas niimoodi. Mulle meeldib silmadega süüa ja seepärast tahan ma alati , et toit/ jook oleks kenasti serveeritud, mitte suvalt mingis katkise äärega tassis kohv ja käeotsas kook.

IMG_9100

See väike koogike on ostetud eile õhtul hilja kesklinnast Werneri kohvikust. Käisime eile augusti beebigrupi emmedega väljas , ilma laste ja meesteta. Ja kuna enamus emmesid meil pole harjunud nii hilja väljas olema ja kokteile tarbima, lapsed kodus issidega, siis ostsime meestele koogid lohutuseks või ma ei  teagi mille heastamiseks, sest midagi kurja me ju ei teinud 🙂

Koju jõudes oli terve pere veel üleval mul. Ema kodus pole, siis vist kõigil tunne, et midagi on nagu puudu ja und ei tule !*tunnen end kõrvusttõstetuna kohe * 🙂

Ühesõnaga praegusel ajal on trend kuuluda kuskile beebigruppi, kui sul väike laps on. Vanasti , st 9-10 aastat tagasi , kui Hanna-Liisat ootasin, siis ma ei teadnud neist midagi. Ehk võibolla kuskil olidki mingid grupid , aga mina neist ei kuulnud ja kui olekski kuulnud, siis vaevalt ma liitunud oleksin tol ajal noore, rohelise ja kartlikuna.

Seekord Brendat ootama jäädes , sain üsna ruttu teada, et on olemas selline grupp , kus kõik kel lapsed sünnivad augustis , on oodatud liituma. Jagasime seal oma rasedusaegseid muresid ja hirme ja ootusi ja lootusi , söögiisusid, kaalutõuse jne jne..

Muidugi toimub grupi siseselt emmede vahel ka võimuvõitlusi , kus aetakse seda ainuõiget tõde taga, aga selge on see , et ühtainust tõde laste kasvatamisel pole ja mõni ei suuda leppida eriarvamustega ja siis ongi kisma käes . Nii, et nalja saab ka ikka 🙂

Kellegagi tahad neid rasedusaegseid teemasid jagada ja teisi inimesi väga ei huvita sellised teemad, kui nad pole ise asjas sees või lastetud sõbrannad – need ei saa üldse aru 🙂 Ja ei peagi saama , kui ise pole kogenud.

Ma olen nii õnnelik ja tänulik, et ma sellise grupi leidsin. Meil on seal 355 liiget ja kui nüüd esimesed augustibeebide suvepäevad toimusid 9.juulil , siis osa võtsid sellest vaid 58 emmet koos oma meeste ja lastega. Seega siiski käputäis vaid 🙂 IMG_9085

Ja igakuiselt oleme kohtunud Tartu emmedega , algselt kellegi kodus ja hiljem kui lapsed rüblikuks ja liikuvaks muutusid, siis juba rentisime mängumaa, et kuskil olla.

Nagu ikka kujuneb välja mingi kindel grupp , kes koguaeg kokku tulevad, need kes alguses ei tule , need üldiselt enam hiljem ei tule ka. Seega nüüdseks tuleb meid kokku maksimaalselt 15. Tavaliselt 10-13.  Mõnega saab suheldud ka niisama grupi väliselt, päeval jalutades, kohvikus käies , ujumas lastega jms.

Ühesõnaga ülimalt vahva! 🙂

Eile enne õhtul augustiemmedega välja minekut , käisime ühe emmega rannas lapsi väsitamas õhtuks, aga vist ise väsisime rohkem ära.

IMG_9079

Brenda sammub nii julgelt vanatädikeste juurde ja muudkui suhtleb. Mõnus ettekujutus rannaliival rätikul lebades päikest nautides jääbki ettekujutuseks, sest sellist asja ei toimu. Muudkui jooksen järel higimull otsa ees. Selle pildi sain ka kähku klõpsates, sellist idüllilist istumist muidu ei toimu.

Õhtul kohtusime Aparaadi kohvikus / restoranis. Selline räämas tehastest koosnevas õues on restoran tehtud. Inimesi oli palju ja liikumist oli, kas selle miljöö pärast või söögi – ei tea, aga minu värske salat marineeritud juurikatega ja pardiga oli küll ülimaitsev ja sööksin seda iga kell veel. Hind ka  kõigest 4,20 .

IMG_9086

Õhtul jõudsime veel Emajõe äärsed rannabaarid läbi käia ja väiksed mojito kokteilid teha.

Lähen teen nüüd veel ühe kohvi ja vaatan, mida tänasel päeval mulle pakkuda on 🙂

13718697_664403580391842_3843316443898107285_n.jpg

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s